Wyciągi i trasy Nartoramy - Zieleniec

Nartorama Skyway Express

Kompleks NARTORAMA to nowoczesna kolej kanapowo – gondolowa ”Nartorama Skyway Express”z tunelem w drodze przecinającym Zieleniec oraz z pięcioma długimi trasami zjazdowymi.

Całkowita długość trasy kolei po stoku wynosi 780 m.

Ponadto do dyspozycji

 • Patyczak N – 1 transgraniczny (wahadłowo)
 • Patyczak N – 3
 • Patyczak N – 4
 • Diament D – 1 (talerzyk)
 • Diament D – 2 (talerzyk)

Wyciągi po liftingu z rozbudowanym systemem naśnieżania i oświetlenia.

Dla najmłodszych i tych, którzy stawiają pierwsze kroki bezpieczny wyciąg taśmowy N – T.

Godziny otwarcia

Od 9:00 – 21:00

Kolej - Nartorama Skyway Express

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej kolei kanapowo–gondolowej Nartorama Skyway Express w sezonie letnim jak i zimowym.

To świetny sposób na przygodę w rejonie gór Orlickich zarówno pieszą, rowerową jak i narciarską. Przejazdy koleją rozpoczynają się z dolnej stacji mieszczącej się poniżej drogi, a kończą zaledwie 150 m od Schroniska Masarykova Chata w Czechach.

Więcej informacji o cenie i czasie odjazdu w okresie letnim w cenniku.

Trasy zjazdowe

Zieleniec oferuje Państwu doskonale przygotowane trasy narciarskie, wśród których każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie coś dopasowanego specjalnie do swoich potrzeb i umiejętności. Oferujemy Państwu trasy o różnym stopniu trudności, urozmaicone nartostrady, a także miejsca idealne dla najmłodszych, których rodzice chcą mieć pewność maksymalnego bezpieczeństwa i bezstresowej jazdy swoich pociech.

Nasze wyciągi i koleje spełnią oczekiwania zarówno początkujących narciarzy i snowboarderów, jak i użytkowników zaawansowanych, stawiających na najwyższą jakość zimowych przeżyć. Większość tras należących do Zieleniec Ski Arena jest oświetlona, więc można jeździć od rana do późnego wieczora. Stoki są regularnie dośnieżane i ratrakowane, wszystko z myślą o wygodzie użytkowania i zadowoleniu każdego Klienta.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, teraz wszystkie trasy są w zasięgu Państwa ręki! Jeden karnet Ski Pass umożliwia państwu aż 21 km czystej radości i niezapomnianych przeżyć związanych z aktywnym wypoczynkiem w ośrodku narciarskim - Zieleniec Ski Arena.

Już nie będziecie mieli Państwo wątpliwości, gdzie spędzić ferie zimowe, weekend w górach, święta. Odpowiedź na pytanie - gdzie na narty w Polsce? - jest prosta. Zieleniec. To tutaj krzyżują się dwa wyciągi krzesełkowe - widok niesamowity, to tutaj powstaje kolej krzesełkowo-gondolowa. Widzieliście już coś takiego? Jeśli nie, a chcecie wybrać się na narty i zobaczyć rozwijający się w niezwykłym tempie ośrodek narciarski, to zapraszamy do Zieleńca.

Mapa wyciągów i tras narciarskich

Główne atuty stoków narciarskich na Zieleńcu:

 • Profesjonalnie przygotowane trasy, które są regularnie dośnieżane i ratrakowane
 • Zróżnicowanie tras, mamy trasy i wyciągi bezpieczne dla dzieci oraz początkujących, ale także zaawansowany narciarz / snowboardzista znajdzie dla siebie wyjątkowe i wymagające trasy
 • Większość naszych stoków jest oświetlona
 • Wystarczy 1 karnet na wszystkie nasze wyciągi
 • Mamy jedyne w Polsce (jeśli nie w Europie) skrzyżowanie dwóch wyciągów
 • Blisko parkingów i ośrodków narciarskich. Wystarczy wyjść z auta / ośrodka i już można zakładać narty :)
 • Z jednego końca Zieleńca na drugi, możemy dostać się nie ściągając nart
 • Super klimat i to dosłownie, Zieleniec jako jedyny w Polsce posiada mikroklimat zbliżony do alpejskiego, który "wymusza" na organizmie zwiększoną produkcję czerwonych krwinek, co pozytywnie wpływa na samopoczucie :)
 • W sumie 21 kilometrów tras w tym najdłuższa ok. 3km
 • Wyciąg tranzytowy do Masarykovej Chaty w obu kierunkach, czyli wyciąg do Czech i z powrotem
 • Snowpark i rynna snowboardowa
 • Na szczyt stoków narciarskich, zabiorą Państwa nowoczesne kanapy z podgrzewanymi siedzeniami, osłoną przeciwwiatrową oraz gondole

Szusuj z nami...

Nartorama Skyway Express

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej kolei kanapowo – gondolowej "Nartorama Skyway Express" w sezonie letnim jak i zimowym. To świetny sposób na przygodę w rejonie gór Orlickich zarówno pieszą, rowerową jak i narciarską.

Przejazdy koleją rozpoczynają się z dolnej stacji mieszczącej się poniżej drogi, a kończą zaledwie 150 m od Schroniska Masarykova Chata w Czechach. Więcej informacji o cenie i czasie odjazdu w cenniku.

Zobacz więcej

Nasi partnerzy

Warunki
Wyciągi, trasy Czynne Nieczynne Trudność trasy: - łatwa - średnia - trudna - trasa oświetlona
WyciągTyp wyciąguSymbolDługośćNazwa trasyPokrywaDługość
Transit Masarykowa Talerzyk N1 147 m Transit Masarykowa 40 - 50 cm 147 m
Skyway Express Kanapa 6 osobowa + gondola N2 780 m Alpina 40 - 50 cm 950 m
Na krechę 20 - 20 cm 810 m
Serpentina 30 - 40 cm 1000 m
Spacerowa 20 - 25 cm 2800 m
Z Masarykowej 40 - 50 cm 2050 m
Patyczak 1 Talerzyk N3 215 m N3 35 - 45 cm 240 m
Patyczak 2 Talerzyk N4 147 m N4 30 - 45 cm 170 m
Transit Nart.- Wint. Talerzyk N5 140 m N5 20 - 25 cm 480 m
Puchatek Taśma N7 80 m N7 Lewa 20 - 25 cm 120 m