Pokoje Nartorama - Zieleniec

xxxx

Covid-19 – warto wiedzieć!

Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową, dlatego jest wrażliwy na takie detergenty jak mydło oraz preparaty do dezynfekcji na bazie alkoholu.

Wirus przenosi się:

 1. Bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyną zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),
 2. Pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.

Zaleca się:

 1. Zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 m).
 2. Promować regularne i dokładne mycie rąk przez pracowników, kontrahentów i klientów hotelu: wodą z mydłem lub zdezynfekować je środkiem na bazie alkoholu:
  • zapewnimy dostęp do miejsc, w których goście mogą myć ręce mydłem i wodą,
  • wywiesimy/przedłożymy w pokojach plakaty promujące mycie rąk,
 3. Nie dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu.

Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia (i to zależy już tylko od tego czy goście zastosują się do wymienionych poniżej środków prewencji/higieny):

 1. Często myć ręce– instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej
  Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%).
  Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach. Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach, jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
 2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
  Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
 3. Zachować bezpieczną odległość
  Należy zachować co najmniej 2 metry odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Jeśli jest się zbyt blisko, można zainspirować wirusa.
 4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
  Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie

 Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Gości i pracowników jest naszym priorytetem dlatego wprowadziliśmy szereg działań w związku z epidemią koronawirusa Covid-19

zgodnie z zalecenia WHO (dokument „Getting your workplace ready for COVID-19” z 27 lutego 2020 r.) i Głównego Inspektora Sanitarnego zgodnie z informacją jego dla obiektów hotelarskich w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem z dnia 28.02.2020 r. które będą miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa Państwa oraz naszych pracowników. Poniżej prezentujemy Państwa działania jakie podjęliśmy:

 • Wszyscy nasi pracownicy przechodzą kontrolę przed przystąpieniem do pracy. Weryfikujemy czy nie występują objawy: gorączki, kaszlu, kataru. Używamy termometrów bezdotykowych, weryfikujemy każdego Pracownika przed i po rozpoczęciu pracy.
 • W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z powyższych objawów Pracownicy nie są dopuszczani do pracy. Otrzymują zalecenie udania się do lekarza.
 • Praca Pracowników w naszego obiektu wykonywana jest w maskach i rękawiczkach jednorazowego użytku. Szanujemy bezpieczeństwo naszych Gości oraz Pracowników.
 • Przeprowadziliśmy szkolenia dla Naszych Pracowników w zakresie ochrony osobistej, ze szczególnym wskazaniem dotyczącym postępowania w ściąganiu rękawiczek i maseczek.
 • Przeprowadzamy dezynfekcję stanowisk pracy w recepcji po każdej zmianie odpowiednimi środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu.
 • Dla naszych Gości i Pracowników w widocznym miejscu w recepcji udostępniliśmy informacje jak dbać o higienę rąk, co jest pierwszym i nieodzownym warunkiem zapobiegawczym rozprzestrzeniania się COVID-19.
 • Instrukcje mycia rąk dostępne są również w każdej toalecie publicznej na terenie naszego obiektu.
 • Nasza recepcja została wyposażona w przegrodę z szyby plexi, która odgradza naszych Gości i Pracowników, przez co wprowadziliśmy ograniczenie bezpośredniego kontaktu.
 • Kilkanaście razy dzienne dezynfekujemy wszystkie miejsca narażone na dotyk. Klamki, blaty na recepcji, stoliki w strefach ogólnych itd..
 • Środki antybakteryjny dostępne są w recepcji dla Gości. Zalecamy naszym częste ich używanie
 • Akceptujemy w naszym obiekcie wszystkie formy płatności bezgotówkowe
 • Udostępniliśmy w naszej recepcji numer telefonu do sanepidu oraz najbliższego lekarza.
 • Nasi Goście w sytuacji wymagającej pomocy lekarskiej otrzymują od Recepcji wsparcie w ustaleniu lokalizacji i skontaktowaniu się z najbliższą jednostką medyczną.
 • W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych Gości w ramach przygotowania pokoi na przyjazd naszych Gości wprowadziliśmy:
  • dodatkowe kontrole wewnętrzne mające na celu weryfikację czystości pokoi
  • dokładne czyszczenie i odkażane z najwyższą dbałością, mającą zapewnić naszym Gościm komfort i bezpieczeństwo (ręczniki jednorazowe, zamknięte kosze na śmieci w łazienkach, piloty do TV,).
  • Regularne wietrzenie pokoi i pomieszczeń wspólnych by dbać o właściwy obieg powietrza.
  • Stosujemy najwyższe normy związane z zachowaniem czystości i jakości prania pościeli i ręczników, które są dostępne dla Gości w pokojach,
  • Podczas sprzątania pokoi, stref ogólnych wykorzystujemy środki chemiczne najwyższej jakości, które posiadają certyfikaty Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
 • W naszym kąciku zabaw prowadzona jest regularna dezynfekcja zabawek.
 • Wprowadzono wewnętrzne regulacje postępowania w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej. Opis zachowania: Od razu poprowadzimy w bezpieczny sposób gościa do pokoju izolacyjnego i kontaktujemy się ze służbami sanitarnymi. Zapewnimy Gościowi dostęp do komunikacji za pośrednictwem telefonu pokojowego lub telefonu komórkowego, zaś pokój Gościa jest wyłączony i dezynfekowany).

Oferujemy Państwu bazę noclegową obejmującą 66 miejsc w 21 komfortowo przygotowanych pokojach. 16 miejsc noclegowych uzyskaliśmy w wyniku realizacji projektu RPO-WD na lata 2007-2013. Do Państwa dyspozycji pokoje 2, 3 i 4 osobowe z pięknym widokiem na stoki narciarskie, lasy oraz rozciągające się na horyzoncie Góry Bystrzyckie, Orlickie oraz Masyw Śnieżnika.

Wszystkie pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny, wyposażone są w TV. Na terenie obiektu dostęp do Wi – fi. Na każdym piętrze znajduje się bufet kawowy do dyspozycji gości (zawierający kawę, herbatę, dostęp do czajnika). W części apartamentowej dodatkowo dostęp do lodówki z zamrażarką i mikrofali.

Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
Pokoje Nartorama
IMG_20191203_120857
IMG_20191203_121333
IMG_20191203_121437
IMG_20191203_121642
IMG_20191203_122420
IMG_20191203_122436
IMG_20191211_141757
IMG_20200520_145643
IMG_20200520_145717
FB_IMG_1588517703899
IMG_20200525_125105
FB_IMG_1590133078902

Nartorama Skyway Express

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej kolei kanapowo – gondolowej "Nartorama Skyway Express" w sezonie letnim jak i zimowym. To świetny sposób na przygodę w rejonie gór Orlickich zarówno pieszą, rowerową jak i narciarską.

Przejazdy koleją rozpoczynają się z dolnej stacji mieszczącej się poniżej drogi, a kończą zaledwie 150 m od Schroniska Masarykova Chata w Czechach. Więcej informacji o cenie i czasie odjazdu w cenniku.

Zobacz więcej

Nasi partnerzy

Warunki
Wyciągi, trasy Czynne Nieczynne Trudność trasy: - łatwa - średnia - trudna - trasa oświetlona
WyciągTyp wyciąguSymbolDługośćNazwa trasyPokrywaDługość
Transit Masarykowa Talerzyk N1 147 m Transit Masarykowa 40 - 50 cm 147 m
Skyway Express Kanapa 6 osobowa + gondola N2 780 m Alpina 40 - 50 cm 950 m
Na krechę 20 - 20 cm 810 m
Serpentina 30 - 40 cm 1000 m
Spacerowa 20 - 25 cm 2800 m
Z Masarykowej 40 - 50 cm 2050 m
Patyczak 1 Talerzyk N3 215 m N3 35 - 45 cm 240 m
Patyczak 2 Talerzyk N4 147 m N4 30 - 45 cm 170 m
Transit Nart.- Wint. Talerzyk N5 140 m N5 20 - 25 cm 480 m
Puchatek Taśma N7 80 m N7 Lewa 20 - 25 cm 120 m